Дома Македонски спорт Мак фудбал Дејан Илиев го напушти Хелсинки

Дејан Илиев го напушти Хелсинки

Македонскиот голман Дејан Илиев го напушти ХЈК Хелсинки, потврди клубот од Финска преку социјалните мрежи.

Илиев пропушти голем дел од сезоната поради повреда, а денес и официјално се раздели со клубот.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Сезоната на Дејан Илиев заврши уште на крајот на јули со повреда по негови 11 натпревари, но голманот успеа да ги убеди навивачите во своите квалитети. Хелсинки не ја искористи опцијата во неговиот договор, па така тој заминува на друго место. Ти благодариме Дејан“, објави тимот.

Како нова дестинација за Дени Илиев се споменува босанскиот прволигаш Сараево.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Македонија напредуваше на европската ФИБА ранг листа

Машката сениорска репрезентација на Македонија е на 58. место на светската рејтинг листа, …