Дома Фудбал Англија Детали за сообраќајката на Рашфорд: Се судрил со бабичка која воопшто не знаела кој е

Детали за сообраќајката на Рашфорд: Се судрил со бабичка која воопшто не знаела кој е

Maнчестер Јунајтед викендов славеше победа против Барнли од 0:1, а Маркус Рашфорд по натпреварот се најде во центарот на вниманието поради нефудбалски работи.

Имено, на заминувањето од натпреварот Рашфорд направил сообраќајка и го оштетил неговиот Ролс Ројс вреден околу 700.000 фунти.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Сега на Островот се појавуваат и детали околу сообраќајката. Наводно, фудбалерот направил судар со бабичка која се враќала од кај своите внуци.

Жената имала 74-години и бидејќи не следела фудбал воопшто не знаела кој е Рашфорд кој веднаш излегол од автомобилот да провери дали е се во ред со неа. На местото набрзо стигнал и Бруно Фернандеш, а потоа и докторот на Манчестер Јунајтед кој и понудил лекарска помош.,

Бабичката на крајот била со такси однесена во нејзиниот дом.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Славниот Клосе добива нова шанса како тренер?

Славниот германски напаѓач Мирослав Клосе кој важи и за еден од најдобрите голгетери во ис…