Дома Фудбал Лига на шампиони „Делиите“ напрвија хаос во Берн пред почетокот од плеј-офот за Лигата на шампионите (ВИДЕО)

„Делиите“ напрвија хаос во Берн пред почетокот од плеј-офот за Лигата на шампионите (ВИДЕО)

0

Црвена Звезда вечерва во Берн игра против Јанг Бојс во плеј-офот од Лигата на шампионите.

Во Берн пристигнаа голем број навивачи на Црвена Звезда, а во текот на денот се дружеа со навивачите на швајцарскиот тим, но сега ни пристигнуваат вести за инциденти.

Како што пренесува „Б92“ популарните „Делии“ претепале најмалку еден навивач на улиците во Берн.

Инцидентот се случил во близина на медицинската установа за одвикнување од наркотици, а според неофицијални информации „Делиите“ претепале лице токму од оваа установа.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

„Марка“ удри по Зидан и Раул: Клубот мора да реагира

Бразилецот Родриго Гоес стигна во Реал Мадрид летово за 45 милиони евра од Сантош како фуд…