Дома Фудбал Италија Два гола на Кореа за победа на Интер против Удинезе, Несторовски не настапи

Два гола на Кореа за победа на Интер против Удинезе, Несторовски не настапи

Eкипата на Интер во терминот од 12:30 часот славеше против Удинезе со 2:0 во рамките од 11. коло во Серија А.

Во редовите на Удинезе македонскиот репрезентативец, Илија Несторовски не настапи. Фаворитот го искористи домашниот терен за голема победа. На првиот гол домаќините чекаа еден час кога Кореа ја погоди мрежата на гостите.

Истиот играч во 68. минута го сруши ривалот со втор гол до кој дојде со удар од деличина. Во финишот од натпреварот Делофеу постигна гол за Удинезе меѓутоа тој беше поништен поради офсајд позиција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Играч на Бока претепал соиграч на полувремето, интервенирала и полицијата

Аргентинецот Дарио Бенедето направи скандал во својот клуб Бока Јуниорс со тоа што го прет…