Дома Фудбал Останато Двајца Англичани освоиле скоро 400.000 фунти на чудни типови

Двајца Англичани освоиле скоро 400.000 фунти на чудни типови


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Двајца англиски обложувачи на уплатени 12.5 фунти освоиле добивка од скоро 400.000 фунти и тоа со чудни типови кои ретко се играат.

Уплатата на двајцата обложувачи е објавен и од „Бетфер“. Џон Ворти уплатил 10 фунти, додека Џек Хатчинс вложил 2.5, заедно освоиле 395.000 фунти.

Најинтересни се типовите кои го одиграли. Тие се обложиле на натпревари од Карабао купот во Англија. На мечот Тотенхем – Вулверхемптон се обложиле дека Леандер Дендокер два пати ќе шутира во рамките од голот со глава и за тоа коефициентот бил 251.

Вториот тип бил дека на натпреварот Челзи – Астон Вила Хаким Зијеш ќе шутне по еднаш во рамките од голот надвор од шеснаесетникот со двете нозе. За овој тип имало коефициент 176.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Сцена која го обиколи Балканот: Гудељ се расплака, Ракитиќ воодушеви со гестот

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Немања Гудељ и Иван…