Дома Фудбал Англија Дали Фернандињо намерно го нагази Маунт по глава? 🎥

Дали Фернандињо намерно го нагази Маунт по глава? 🎥

Челзи и Манчестер Сити на „Вембли“ го играат полуфиналето од англискиот ФА Куп.

Дуелот во Лондон носи големи возбудувања, а еден од двата клуба ќе остане без борбата за трофеј.

Од првото полувреме внимание привлече моментот кога Фернандињо беше во дуел со Маунт. Голем дел од фудбалските фанови сметаат дека Мајк Дин морал да го санкционира Фернандињо за ваквиот потег.

Беше намерно или не?

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…