Дома Фудбал Останато Дали Роналдо маскиран играше фудбал на плоштадот во Торино? (ВИДЕО)

Дали Роналдо маскиран играше фудбал на плоштадот во Торино? (ВИДЕО)

Интересно видео се појави на еден Јутуб канал.

Маскиран човек кој очигледно добро знае со топка со играше со фанови со топка на плоштадот во Торино.

Набрзо фановите сметаа дека станува збор за Кристиано Роналдо и беа прилично сигурни во тоа. Она што го поврзува Роналдо со ова видео е што во 2015 година направи слично видео во реклама за „Најк“.

Дали човекот во ова видео е Роналдо?

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Неверојатна грешка на Ноер за која долго ќе се зборува (видео)

Баерн Минхен го пречекува „фенерџијата“ Падерборн и на полувремето резултатот е 1:1. Домаќ…