Дома Топ вести Дали Марсело со оваа фотографија најави трансфер во Јувентус!?

Дали Марсело со оваа фотографија најави трансфер во Јувентус!?

0
marcelo

Кристиано Роналдо во вторникот после многу шпекулации и официјално стана нов фудбалер на Јувентус.

Што туку е комплетиран сензационалниот трансфер на Роналдо во вкупен износ од 105 милиони евра, веднаш започнува нова трансфер сага и тоа повторно во прашање е фудбалер на Реал Мадрид.

Според пишувањето на италијанскиот „Медијасет“, Португалецот побарал од претседателот Ањели да му направи услуга и во Торино да го доведе Марсело.

Марсело и Роналдо одлично соработуваа во Мадрид, па не би било изненадување доколку има вистина во таквата индормација, а дека не што можеби се „крчка“ најави и самиот Марсело.


Следете го Sportski.mk и на


Прво, во текот на вчерашниот ден го „заследи“ официјалниот Инстаграм профил на Јувентус, а денес објави фотографија на која се наоѓа заедно со Роналдо и под која стои: „Наскоро повторно заедно“….

Фотографијата набрзо беше избришана од профилот на Бразилецот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Рим со вакви резултати нема да види Скудето: Болоња ја победи Рома! (ВИДЕО)

Денес од 15:00 часот во рамките од петото коло во Серија А се одиграа три натпревари. Најг…