Дома Останати Тенис Дали е ова најлошиот сервис во историјата на тенисот? (ВИДЕО)

Дали е ова најлошиот сервис во историјата на тенисот? (ВИДЕО)

0

Teнисерот од Молдавија, Раду Албот вчера на својот прв АТП турнир во Будимпешта го совлада Сергеј Стакховски со 7:5, 6:4.

Албот кој 44-ти тенисер на АТП листата нема да биде запаметен по некоја добра игра или по некој феноменален потег, туку по два катастрофални сервиси еден по друг.

Првиот сервис беше очаен, топката прво го погоди полето кое се наоѓаше на страна на Молдавецот. Потоа малку подолго се припремаше за вториот сервис и го испрати топчето два метри во аут. Вакви работи може да се очекуваат од некој аматер, но не и од тенисер кој е во топ 50 на АТП листата.

 

View this post on Instagram

 

Mondays, eh @radu.albot11? 🤣 Watch the #HungarianOpen on @tennistv

A post shared by ATP Tour (@atptour) on

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Надал рутинси против Вердаско за полуфинале во Рим

Рафаел Надал го совлада Фернандо Вердаско и се пласираше во полуфиналето на АТП Мастерсот …