Дома Фудбал Репрезентации Далиќ за ремито со Мароко вината ја префрли на фудбалерите

Далиќ за ремито со Мароко вината ја префрли на фудбалерите

Хрватска и Мароко одиграа натпревар без голови, трет на овој Мундијал. Хрватите можеби беа поблиску до победата, но сепак на крајот не успеаа да постигнат гол.

По ремито, повеќе задоволни се Мароканците, а хрватскиот селектор Златко Далиќ вината ја префрли на играчите на теренот и тврди дека немале доволно храброст.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


„Очекувавме тежок натпревар. Противникот беше тежок, тие чекаа контранапад, а ние се плашевме да не ја загубиме топката. Мароко беше добар денеска, продолжуваме понатаму и ни требаат четири или пет бода за да ја освоиме групата. “, рече Далиќ и додаде:

„Во одбраната користевме нешто поискусни играчи. Ни недостигаа одлучност и храброст. Сега сме на сечија мета, поинаку е од пред четири години“, изјави Далиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Јунајтед избегна срам, па се пласира во финалето на ФА

Манчестер Јунајтед на драматичен начин после изведување на пенали го елининира Ковентри и …