Дома Фудбал Давид Алаба позитивен на ковид-19

Давид Алаба позитивен на ковид-19

Tимот на Реал Мадрид доби лоша вест на стартот од подготовките, засилувањето Давид Алаба добил позитивен тест на ковид-19.

Веста за позитивниот тест на Алаба ја потврди и клубот на својата интернет страница.

Така репрезентативецот на Австрија ќе ја пропушти првата фаза од подготовките. Ова е втор позитивен случај во Реал Мадрид после напаѓачот Карим Бензема.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Николов дел од историската победа над Реал, ПСЖ го доби дербито со Сити🎥

Шериф Тираспол на Бобан Николов го приреди најголемото изненадување во поновата историја н…