Дома Македонски спорт Грешката е поправена: Дарио Ивановски од АМС ќе добие 188.000 денари

Грешката е поправена: Дарио Ивановски од АМС ќе добие 188.000 денари

Утрово еден од најдобрите македонски атлетичари Дарио Ивановски реагираше по доделувањето на ваучери од Агенцијата за млади и спорт.

Вчера АМС објави листа според која на Ивановски требало да добие 38.000 денари, меѓутоа изгледа се работело за грешка, па сега е објавена нова листа. На новата листа стои дека на рекордерот на 1.500 метри му следуваат 188.000 денари.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Целата листа можете да ја погледнете тука.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се …