Дома Луд Спорт Го допре дното: Пијаниот Гаскоњ правеше циркус🎥

Го допре дното: Пијаниот Гаскоњ правеше циркус🎥

Легендарниот англиски фудбалер Пол Гаскоњ кој има проблем со алкохолот, повторно го допре дното.

Гаскоњ никако не успеа да го победи овој порок, а сега повторно се најде во центарот на вниманието со нов испад.

Некој го сними легендарниот фудбалер како друг човек се обидува да го однесе до автомобилот.

„Не знаев дека е пијан додека не почна да се движи. Сакав да му помогнам, но… Срцето ми се кине, кога гледам фудбалска легенда во таква состојба. Некој мора да му помогне“, изјави очевидец.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Рангник ја носи ѕвездата на Лајпциг на „Олд Трафорд

Манчестер Јунајтед покажува сериозен интерес за напаѓачот на Лајпциг, Кристофер Нкунку, пр…