Дома Топ вести Готово: Вегхорст го засилува Манчестер Јунајтед

Готово: Вегхорст го засилува Манчестер Јунајтед


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Манчестер Јунајтед постигна договор за трансфер на холандскиот напаѓач Ван Вегхорст, пренесуваат медиумите на Островот.

Вегхорс ја прекина позајмицата од Бешикташ од Барнли и до крајот на сезоната ќе игра како позајмен фудбалер на „Олд Трафорд“.

Барнли даде согласнот за трансфер на Олд Трафорд, но Бешикташ не сакаше да го пушти бидејќи имаше договор до крајот на сезоната.

Конечно турскиот клуб се согласи да го пушти во Манчестер Јунајтед, а за тоа ќе добие компензација од 3 милиони евра.

Манчестер Јунајтед беше во потрага по напаѓач само на позајмица, па верува дека Вегхорст ќе биде идеално решение.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Клоп по новиот шок за Ливерпул: Лут сум и разочаран, немам објаснување…

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Ливерпул одигра уште…