Дома Останати Тенис Горан Иванишевиќ е нов тренер на Новак Ѓоковиќ

Горан Иванишевиќ е нов тренер на Новак Ѓоковиќ

0

Славниот хрватски тенисер Горан Иванишевиќ ќе му помага на Новак Ѓоковиќ.

Од All England Clup процурија фотографии на кои јасно се гледа како двоецот заедно тренира, иако не е познато дали се работи за привремен ангажман или во прашање е соработка на подолга стаза.

Да потсетиме, Ѓоковиќ се спрема за Вимболдон, кој своевремено го освојуваше славниот Хрват.

Во тимот на Новак ќе остане и Марјан Вајда, негов долгогодишен тренер.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Мекинро тврди: Ѓоковиќ ќе освои повеќе Грен слем титули од Надал и Федерер

Легендарниот тенисер Џон Мекинро е убеден дека Новак Ѓоковиќ ќе успее да биде подобар од Р…