Дома Останати Кошарка НБА Горан Драгиќ е нов кошаркар на Чикаго Булс

Горан Драгиќ е нов кошаркар на Чикаго Булс


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Горан Драгиќ во новата сезона ќе го носи дресот на Чикаго Булс, екипа со која потпиша едногодишен договор.

Словенечкиот плејмјкер во Чикаго пристигнува откако му истече договорот со Бруклин за кој одигра само 16 сезона. Минатата сезона Драгиќ ја почна во Торонто, но за овој тим одигра само пет натпревари.

Според новиот договор 36-годишниот Драгиќ ќе заработи 2.9 милиони долари. За него ова ќе биде 16. сезона во НБА лигата, а настапуваше за Феникс, Хјустон и Мајами.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Дончиќ и четврти пат сезонава над 50 поени, Далас подобар од Детриот 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Лука Дончиќ одигра одличен натпревар и Далас…