Дома Видео Голманот на Хаити си постигна автогол кој добро ќе ве насмее 🎥

Голманот на Хаити си постигна автогол кој добро ќе ве насмее 🎥

Репрезентацијата на Канада дојде до лесна победа во натпреварот со Хаити во квалификациите за СП 2022.

Овој натпревар ќе остане запаметен по бизарниот автогол кој си го постигна голманот на Хаити Хозе Дувергер. Тешко е да се објасни како му се случи вакво нешто, затоа погледнете.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…