Дома Македонски спорт Голем успех: Хаџиевски со Емирати обезбеди промоција во елитата во ОАЕ!

Голем успех: Хаџиевски со Емирати обезбеди промоција во елитата во ОАЕ!

Поранешниот селектор на Македонија Ѓоко Хаџиевски направи голем успех со својот тим Емирати и успеа да го внесе во елтината конкуренција во Обединетите Арапски Емирати.

На коло до крајот составот на Хаџиевски забележа убедлива победа од 6:0 против Масафи и така направи недостижна предност пред најблискиот конкурент и дојде до промоција.

Пред последното коло Емирати има три бода предност, плус 15 голови и подобар меѓусебен дуел од Ал Батаех.

Треба да се спомене дека во стручниот штаб на Хаџиевски се уште Никола Аврамовски, Филип Деспотовски и Филип Маџовски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Сити се уште во трката за потписот на Меси, познати деталите!

Можноста Манчестер Сити да го привлече Лионел Меси се уште е актуелна, пренесуваат медиуми…