Дома Топ вести Голем пресврт и шок за „кралевите“: Планираното засилување на Реал се согласи на нов договор и тоа до 2025!

Голем пресврт и шок за „кралевите“: Планираното засилување на Реал се согласи на нов договор и тоа до 2025!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Она што го дознава „Ас“ нема да им се допадне на навивачите на „кралевите“.

Иако сите реномирани шпански медиуми вклучувајќи ги и „Ас“ и „Марка“ неодамна пренесуваа дека Кеп Аризабалага е веќе договорен и ќе пристигне во Реал Мадрид, дури се појави информација дека се договорени и прегледите.

Според новинарот на „Ас“ Алфонсо Херан, Кеп одлучил да го продолжи договорот со Атлетик Билбао и истиот ќе има важност до 2025 година во кој ќе има и откупна клазула од 80 миолиони евра.

По ова „кралевите“ веројатно ќе мора да бараат нови опции за голманската позиција.

Да потсетиме во Билбао неодамна го продолжија договорот и со Инаки Вилијамс кој исто така доби откупна клазула од 80 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Денвер поведе во големото НБА финале, Јокиќ рушеше рекорди

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Започна големото НБ…