Дома Фудбал Англија Голем мајстор е Вернер: Погледнете го неговиот шмекерски гол против Саутемптон 🎥

Голем мајстор е Вернер: Погледнете го неговиот шмекерски гол против Саутемптон 🎥

Челзи денес го пречека Саутемптон, а одличен во овој дуел е Тимо Вернер.

Вернар постигна два гола за водство од 2:0, посебно внимание привлече вториот гол кога во стил на голем мајстор го прерфрли голманот и со глава ја смести топката во мрежата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Супер настап за Димитревски: Одбрани пенал, Рајо освои три бода

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски беше херој во победата на Рајо Валј…