Дома Фудбал Останато ГОЛЕМ Е ЖОЗЕ: Македонски новинар доби ветување во чест на неговиот починат татко!🎥

ГОЛЕМ Е ЖОЗЕ: Македонски новинар доби ветување во чест на неговиот починат татко!🎥

Жозе Мурињо денес одржа прес-конференција преку „Zoom“ апликацијата на која прашања поставуваа и македонските новинари.

Покрај вообичаените прашања како на секој прес видовме и еден голем потег на Жозе. Македонскиот новинар, Игор Александрович имаше посебно барање.

Имено, неговиот татко кој е починат бил голем фан на португалскиот стратег, па Игор побара во негова чест да направат фотографија во Скопје. Одговорот на Жозе беше дека нема никаков проблем.

Убаво ветување од Жозе кое веруваме дека ќе го исполни.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Барди: Јас сум Албанец, но за Македонија играм со гордост и давам се од себе!

Енис Барди е еден од клучните фудбалери во македонската репрезентација која на 12. ноември…