Дома Фудбал Италија Годин: Да го задржиме второто место, но зошто и да не го стигнеме Јувентус?

Годин: Да го задржиме второто место, но зошто и да не го стигнеме Јувентус?

Интер пред почетокот на сезоната беше означен како главен конкурент кој би можел да ја прекине доминацијата на Јувентус.

И навистина „нероаѕурите“ долго време „рамо до рамо“ со „старата дама“, но како што одминуваше сезоната попуштаа, па сега се на -8 бода. Многу поинаку ќе беше ако не киксираа против Болоња и Сасуоло.

Стоперот Диего Годин во Интер дојде минатото лето, а сега тој верува дека неговиот тим уште не ја изгубил борбата за Скудетото.

„Треба да бидеме фокусирани и да ја задржиме втората позиција, но зошто да не се обидеме да го стигнеме Јувентус“, изјави Годин.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Три легенди на Јунајтед имаат само пофални зборови за него: Тој е Ферари, се издвојува од сите други

Манчестер Јунајтед избори пласман во полуфиналето на ЛЕ откако по продолженијата го совлад…