Дома Трансфер зона Гигантите се „тепаат“ за ѕвездата на Лајпциг

Гигантите се „тепаат“ за ѕвездата на Лајпциг

Лјапциг игра фантастична сезона, но на лето веројатно ќе остане без неколку ѕвезди. Најсилен интерес европските гиганти покажуваат кон Дајот Упамекано и на лето се очекува голема борба за неговиот потпис.

Покрај Тимо Вернер, еден од најбараните фудбалер во Европа е секако Упамекано. Овој 21-годишен дефанзивец важи за еден од најперспективните во Европа и интересот за него е огромен.

За неговиот потпис на лето ќе се борат Арсенал, Барселона, Баерн Минхен, Милан и Манчестер Јунајтед, а неговата цена изнесува 60 милиони евра.

Германските медиуми тврдат дека младиот Французин веќе побарал трансфер и сака на лето да ја промени средината.

Неговиот договор истекува во 2021 година, па ова лето е последна шанса Лајпциг да заработи на неговото заминување и се очекува голема борба за неговиот потпис.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Дортмунд порача: Санчо може да си оди, но не очекувајте попуст

Раководните лица на Борусија Дортмунд, испратија јасна порака до заинтересираните клу…