Дома Луд Спорт Германските навивачи направија хаос во Неапол 🎥

Германските навивачи направија хаос во Неапол 🎥


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Вечерва Наполи го пречекува Ајнтрахт во реванш осминафиналето од Лигата на шампиони, а навивачите направија вистински хаос на улиците.

Италијански власти предизвикаа бес кај Германците со забраната за присуство на гостински навивачи на стадионот, но околу 400 германски навивачи пристигнаа во Неапол.

Според видео снимките во градот е вистински хаос, има з апалени автомобили, искршени излози, а дошло и до директни судири на навивачите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Инзаги: Во време на ВАР срамота да се изгуби дерби на ваков начин

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Слично како и во „Ел Класико…