Дома Фудбал Англија Гвардиола ќе заплачеше на прашањето за Клоп 🎥

Гвардиола ќе заплачеше на прашањето за Клоп 🎥

Во викендот кој е зад нас Манчестер Сити во последното коло од Премиер лигата дојде до нов трофеј, четврти во низа во најсилната конкуренција во Англија.

Но, покрај титулата на Манчестер Сити вчера на Островот во центарот на вниманието беше и натпреварот на Ливерпул бидејќи бешѓе последен за Јирген Клоп на клупата на црвените.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Неизбежно беше и Гвардиола на прес-конференцијата по натпреварот да добие прашање за германскиот стратег со кого низ годините изгради големо ривалство

„Клоп многу ќе ми недостасува, беше важен дел од мојот живот. Двајцата неверојатно се почитуваме и можам да му кажам само благодарам за убавите зборови“, изјави Гвардиола кој по изразот на лицето можеше да се забележи и дека е блиску да пушти некоја солза.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …