Дома Топ вести Гвардиола спреми 100 милиони за ѕвездата на Наполи

Гвардиола спреми 100 милиони за ѕвездата на Наполи


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Пеп Гвардиола ја посочил ѕвездата на Наполи, Квича Кварацхелија како примарна трансфер цел за следното лето.

Кварацхелија со своите партии во дресот на Наполи го воодушеви фудбалскиот свет и покажа дека може да биде нова голема фудбалска ѕвезда.

Наполи за неговиот потпис плати 10 милиони евра, а Грузицот до сега постигна 10 гола и 14 асистенции на 22 меча во сите натпреварувања.

Италијанските медиуми пренесуваат дека Гвардиола нема да жали пари за да го довесе на „Етихад“ и го одредил Кварцхелија како примарна трансфер цел на лето.

Сити е спремен да понуди 100 милиони евра за неговиот потпис, што е десет пати повеќе од сумата која за него ја плати Наполи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Инзаги: Во време на ВАР срамота да се изгуби дерби на ваков начин

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Слично како и во „Ел Класико…