Дома Фудбал Англија Гвардиола се жали: Имавме само 10 минути да се спремиме

Гвардиола се жали: Имавме само 10 минути да се спремиме

Манчестер Сити вчера не успеа да го победи Саутемптон на домашен терен и одигра само 0:0.

По мечот во центар на внимание беше тренерот на домаќините, Пеп Гвардиола, кој уште еднаш се пожали на густиот распоред.

„Саутемптон имаше седум дена за одмор и подготовка, а ние имавме само 10 минути. Премиерлигата има 38 натпревари и секој игра против секого. Сепак, тоа не е вистината за екипите кои играат во Лига на шампиони. Би сакал да имам повеќе време за одмор и подготовка“, изјави Гвардиола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …