Дома Фудбал Италија Галијани ги коментираше најавите дека Икарди може да потпише за Монца

Галијани ги коментираше најавите дека Икарди може да потпише за Монца

Подолго време Мауро Икарди се поврзуваше со трансфер во редовите на Монца, но засега тој трансфер не се реализирал и како што стојат работите нема да се реализира.

Монца веќе донесе 13 засилувања во овој преоден рок, а Икарди сигурно нема да биде нивно ново име. Тоа го потврди директорот на клубот, Адријано Галијани.

„Нема да го доведеме Икарди, запаметете ги моите зборови нема шанси. Не ни е потребен друг напаѓач после Андреа Петања“, изјави Галијани.

Петања беше последното засилување за Монца кое пристигна од Наполи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Претседателот на Интер лут на тренерот Инзаги

Притисокот врз тренерот на Интер, Симоне Инзаги се повеќе се зголемува после серијата на л…