Дома Трансфер зона Газдата на Интер Мајами: Ми велеа дека сум луд кога им кажав дека го сакам Меси

Газдата на Интер Мајами: Ми велеа дека сум луд кога им кажав дека го сакам Меси

Газдата на Интер Мајами, Хорхе Мас откри детали од трансферот на Лионел Меси. Тој кажа дека многумина мислеле дека е луд затоа што планира да потпише со Аргентинецот.

Меси се пресели ова лето во САД како слободен играч, откако му заврши договорот со францускиот шампион ПСЖ.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


„Сите ми велеа дека сум луд зашто сакам да потпишам со Меси. Што може да биде подобро ако најдобриот фудбалер во светот дојде во Мајами.

Беа потребни четири ипол години да го убедам Лео да дојде во тимот“, вели Мас.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Понудата е спремна: Познато што Селтик е спремен да понуди за Мивоски!

Бојан Миовски и сезонава има одлични настапи во дресот на Абердин, а во изминатите неколку…