Дома Останати Кошарка НБА Во супер интересен меч Дончиќ одново испиша историја, а Далас славеше над Милвоки 🎥

Во супер интересен меч Дончиќ одново испиша историја, а Далас славеше над Милвоки 🎥

Ефикасен натпревар одиграа Далас и Милвоки, а на крајот истиот заврши со 136:132 за Маверикс.

Во револвершката пресметка на Дончиќ и Јанис Антетокумпо поуспешен беше Словенецот кој стигна до нов трипл-дабл, 25 во кариерата.

Натпреварот беше неизвесен, двете екипи имаа свои моменти, а на крајот победникот беше решен после продолженија.

Дончиќ натпреварот го заврши со 36 поени, 14 скокови и 19 асистенции и така стана најмладиот кошаркар во историјата кој стигнал до 25 трипл-дабл.

Јанис Антетокумпо исто така беше расположен. Гркот имаше 32 поени и 13 скокови, но тоа не беше доволно Бакси да слават.

Победи запишаа уште Индијана над Лејкерси 116:111, додека Феникс беше подобар од Мајами со 119:112.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Не го примиле на работа во Мекдоналдс, па стана ѕвезда на Баерн Минхен

Баерн минтата сезона издоминира во сите натпреварувања и успеаа да ги освојат сите натпрев…