Дома Македонски спорт Мак баскет Во Русија ќе биде уште потешко – ќе играме без Димитријевиќ!

Во Русија ќе биде уште потешко – ќе играме без Димитријевиќ!

Македонија денес претрпе пораз од Естонија, а веќе за три дена ја очекува натпревар против Русија.

Тој натпревар за Македонија ќе биде исклучително тежок, а уште потешко ќе биде и поради тоа што ќе играме без Ненад Димитријевиќ,

Тодоров денес потврди дека Димитријевиќ нема да патува во Русија поради претпрената повреда. Димитријевиќ имаше проблеми и пред натпреварот, а денес во финишот заработи повреда на задната ложа.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Барди ни кажа како е во Валенсија, Трајковски за Мајорка: На фудбал никој не мисли, прво да останеме здрави и живи!!

По разговорот со Енис Барди кој се наоѓа во Валенсија, нашата редакција денес го контактир…