Дома Фудбал Останато Во Копа Либертадорес го видовме еден од најолошо изведените пенали во историјата 🎥

Во Копа Либертадорес го видовме еден од најолошо изведените пенали во историјата 🎥

Бока Јуниорс беше елиминирана од Копа Либертадорес во осминафиналето откако во двомеч беа поразени од Коринтијас.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Во двата натпревари помеѓу овие две екипи не видовме погодок и патникот во четвртфиналето се решаваше после изведувањето пенали. Трагичар на аргентинскиот тим беше Дарио Бенедето кој промаши два пенали.

Бенедето прво во 32. минута пропушти прилика да ја доведе Барселона откако промаши пенал, а истото го направи и во пенал серијата.

Неговиот пенал во петтата серија беше еден од најлошо изведените кои некогаш сме ги виделе.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Де Брујн и Куртоа не зборуваат до 2014 година поради девојка?

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Репрезентацијата…