Дома Фудбал Репрезентации Во дербито во квалификациите за ЕП Гнабри постигна гол за ТВ шпици (ВИДЕО)

Во дербито во квалификациите за ЕП Гнабри постигна гол за ТВ шпици (ВИДЕО)

0

Серж Гнабри не важи за играч кој често пати постигнува погодоци, но вечерва постигна и тоа каков.

Фудбалерот на Баерн Минхен вечерва во дербито во квалификациите за Европското првенство постигна гол за водство на Германија од 0:2 на гостински терен против Холандија.

Гнабри сам направи се, а после неколку одлични дриблинзи од работ на шеснаесетникот испрати маестрален удар кој заврши во мрежата на Холанѓаните.

Навистина погодок кој вреди да се погледне повеќе пати…


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Манчестер Сити – Тотенхем: Сити нема време за жалење, сака брза одмазда

Ова ќе биде втор меѓусебен дуел помеѓу овие две екипи за само неколку дена, по натпреварот…