Дома Актуелно Вознемирувачко видео: 17-годишен фудбалер почина од срцев удар 🎥

Вознемирувачко видео: 17-годишен фудбалер почина од срцев удар 🎥

Младиот алжирски фудбалер Васим Ел-Газар почина како последица од срцев удар за време на фудбалски натпревар.

17-годишниот фудбалер се сруши во мечот на јуниорското првенство на Алжир откако со глава ја изби топката пред противничкиот играч.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Сите на теренот беа во шок од страшната сцена, а бидејќи возилото на медицинската помош доцнело со приватна кола бил пренесен во болница. Докторите се обидуваа да го спасат неговиот живот повеќе од една недела, но за жал на крајот ја загуби битката.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Ѓоковиќ го прашаа на кој тенисер би му го доверил животот – одговорот беше изненадување! 🎥

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ доби и интересно прашање на кое имаше интересен о…