Дома Останати Кошарка Евробаскет Вознемирувачка сцена во Истанбул: Избегната трагедија, по ставичниот пад на Нанели (ВИДЕО)

Вознемирувачка сцена во Истанбул: Избегната трагедија, по ставичниот пад на Нанели (ВИДЕО)

0

Можеше да се заврши се трагично, можеби и со најлош можен епилог, но за целата среќа на светот ја имаше Џејмс Нанели и го спаси својот живот.

Американскиот крилен напаѓач доживеа стравичен пад на мечот против Басконија, кога во прилика на шут направи колук во воздух и од речиси два метри падна на глава. Истиот момент, целата сала замолкна. Нанели веднаш ја мрдна левата рака, со што даде до знаење дека е свесен, по што на сите малку им олесна.

Американецот веднаш беше префрлен во болница. Извештаите од Турција велат дека може да комуницира и дека фрактура на раката по ваков пад би било премија во однос на тоа што можеше да се случи.

Погледнете во продолжение

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Евробаскет

Проверете

Македонски тренер се налути откако официјалниот спикер направи циркус (ВИДЕО)

Maкедонскиот тренер, Тане Спасев кој ја води екипата на Легија Варшава имаше непријатно ис…