Дома Фудбал Останато Видете кој клуб продава најмногу дресови!

Видете кој клуб продава најмногу дресови!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Англискиот гигант Манчестер Јунајтед продава најмногу дрсови во светот и во последните десет години продал точно 1,75 милиони, покажа истражувањето спроведено од „Скај Спорт“.

На второ место е Реал Мадрид со само 100.000 дресови помалку од „црвените ѓаволи“, трета е Барселона која продала 1,28 милиони, а меѓу петте најдобри се и минхенски Баерн (1,2 милиони) и Челзи (899.000).

Место во првите десет имаат и Ливерпул (852.000), Арсенал (835.000), ПСЖ (526.000), Јувентус (452.000) и Борусија Дортмунд (393.000).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Роналдо доживеа понижување во Саудиска Арабија!

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Ед…