Дома Луд Спорт Видете како помошникот тренер на Марсеј нокаутираше навивач на Ница🎥

Видете како помошникот тренер на Марсеј нокаутираше навивач на Ница🎥

Мечот Ница – Марсеј беше прекинат откако се случи вистински хаос, па домашните навивачи влегоа на терен.

Хаосот започна кога во 75-та минута кога навивачите фрлија со шише, а Димитри Паје возврати на ударот, па се случи вистински хаос.

Навивачите на Ница влегоа на терен и ги нападнаа играчите на Марсеј.

Еден од помошниците на тренерот на Марсеј, брутално нокаутираше навивач на Ница, а видеото стана вирално на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Потпретседателот на Барса: Секоја чест за Перез, Реал може да ги донесе Халанд и Мбапе

Економскиот потпретседател на Барселона, Едуард Ромеу имаше само пофални зборови за претсе…