Дома Луд Спорт Видете во каков дворец ќе живее Меси во Париз📷

Видете во каков дворец ќе живее Меси во Париз📷

Лионел Меси ги изненади сите со одлуката да ја продолжи кариерата во ПСЖ, откако не го продолжи договорот со Барселона.

Аргентинецот имаше намера да остане во Барселона и се согласи да потпише нов договор, но потоа планот пропадна затоа што Каталонците не можеа да го регистрираат поради финансиските проблеми.

Меси во солзи се збогуваше од Барселона, а само неколку дена подоцна потпиша за ПСЖ, кој му понуди договор на две плус една година.

Антонела гледаше неколку луксузни вили во Париз, а француските медиуми пренесуваат дека Меси и семејството ќе живеат во дворецот „Пинк Палас“ кој се наоѓа во близина на Париз, а неговата цена е неверојатни 50 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Тричковски после 200 натпревари за АЕК: Ова е мој втор дом, ќе направам се да дојдеме до титула!

Поранешниот македонски репрезентативец, Иван Тричковски на убав начин го прослави новиот д…