Дома Луд Спорт Видео: Светот не памети ваков напад на судија!

Видео: Светот не памети ваков напад на судија!

Неберојатни сцени пристигнуваат од четвртата фудбалска лига во Аргентина, каде на натпреварот за пласман во третата лига помеѓу Сармиенто и Сансинена беше нападнат судијата Клаудио Еличири.

Група хулигани влезе во теренот откако Еличири не досуди еден прекршок за Сармиенто, а во продолжение на акцијата Сансинена постигна гол за 2:1.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Покрај хулиганите судијата беше нападнат и удиран и од страна на фудбалерите.
„Никогаш не верував дека ова може да ми се случи. Дојдов дома, ја прегрнав сопругата и заплакав. Нема дел на моето тело кој не ме боли“, изјави судијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Манчестер Јунајтед го сака дефанзивецот на Јувентус

Манчестер Јунајтед е силно заинтересиран за дефанзивецот на Јувентус, Жеилсон Бремер, прен…