Дома Видео Видео од соблекувалната: Роналдо се запозна со соиграчите во Ал Наср 🎥

Видео од соблекувалната: Роналдо се запозна со соиграчите во Ал Наср 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Во текот на вчерашниот дел Ал Наср спектакуларно го претстави Кристијано Роналдо кој потпиша договор на две ипол години за плата од 200 милиони евра по сезона.

Роналдо го потпиша најскапиот договор во историјата на фудбалот, а денес го имаше и првото запознавање со своите соиграчи.

Секако дека соиграчите го примија на одличен начин, сите се среќни што ќе имаат прилика да играат и тренираат со еден од најдобрите во историјата.

Дел од фудбалерите на Ал Наср веќе и објавуваат фотографии на социјалните мрежи со Португалецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Алегри збесна по грешката на Ди Марија 🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Јувентус се пласираш…