Дома Останати Кошарка Видео: Никој не може да ги запре Клиперси!

Видео: Никој не може да ги запре Клиперси!

Кошаркарите на Лос Анџелес Клиперс одиграа уште еден импресивен меч, го декласираа Бруклин 127:95 и ја задржаа лидерската позиција во НБА лигата со седмата победа во низа.

Клиперси против Бруклин ја запишаа десеттата победа во единаесеттиот натпревар од почетокот на сезоната. Тимот на Док Риверс е лидер во НБА првенството. Крис Пол (21 поен, девет асистенции) и Блејк Грифин (20 поени) го предводеа тимот до победата.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Џејмс Харден блескаше против Филаделфија и најави дека ќе им биде сериозен конкурент на Леброн Џејмс, Расел Вестбрук, Ентони Дејвис и Стеф Кари во борба за МВП наградата.

Харден во триумфот на Хјустон 115:88 имаше учинок од 33 поени, десет асистенции и седум скока.

Резултати:
Индијана – Орландо 88-69
Детроит – Оклахома 104-88
Њујорк – Далас 93-77
Хјустон – Филаделфија 115-88
Њу Орлеанс – Бостон 106-105
Сан Антонио – Мајами 94-90
Јута – Мемфис 96-102
ЛА Клиперс – Бруклин 127-95

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Големи пофалби за Дончиќ: Ќе биде помеѓу најдобрите тројца кошаркари во историјата

Првиот човек на Далас, Марк Кјубан е убеден дека Лука Дончиќ е најдобриот кошаркар кој игр…