Дома Актуелно ВИДЕО: Мајсторски гол на Салах во 90-тата минута за победа на Египет

ВИДЕО: Мајсторски гол на Салах во 90-тата минута за победа на Египет

0
salah

Репрезентацијата на Египет со 3:2 го совлада Тунис во петото коло од квалификациите за Африканскиот куп на Нации.

Египќаните во одличен натпревар славеа победа со 3:2, а голот на одлука го постигна Мохамед Салах во 90-тата минута од натпреварот.

Салах прво испрати долг пас до соиграчот ,а потоа со мајсторски лоб удар го совлада голманот на Тунижаните за победа од 3:2.

Египет после оваа победа е лидер со 12 бодови, исто толку има и Тунис, овие две селекции го обезбедија пласманот на Африканскиот Куп на Нации.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Ковач: На трансферот на Кутињо не треба да се радуваат само навивачите на Баерн

Баерн вчера го потврди трансферот на Фелипе Кутињо кој доаѓа од Барселона едногодишна поза…