Дома Топ вести Ветеранот Адуриз влезе и за една минута со спектакуларен гол ја сруши Барселона! (ВИДЕО)

Ветеранот Адуриз влезе и за една минута со спектакуларен гол ја сруши Барселона! (ВИДЕО)

0

Вечерва Барселона ја отвори новата сезона во Ла Лига и тоа со пораз од Атлетик Билбао.

Барселона за прв пат после повеќе сезони на отварањето на сезоната не можеше да смета на Лионел Меси кој заработи повреда пред десетина дена. Отсуството на Меси се почуствува и во играта на Каталонците.

Дополнителен проблем на Барса и се случи во првото полувреме кога се повреди Луис Суарез, на негово место влезе Рафиња.

Клучниот момент на натпреварот се случи во 88-та минута кога на теренот кај Билбао влезе ветеранот Адуриз кој само една минута подоцна со спектакуларен гол го матираше Тер Штеген.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Марка“ удри по Зидан и Раул: Клубот мора да реагира

Бразилецот Родриго Гоес стигна во Реал Мадрид летово за 45 милиони евра од Сантош како фуд…