Дома Фудбал Останато Венгер: На Варди му понудив многу пари да дојде во Арсенал

Венгер: На Варди му понудив многу пари да дојде во Арсенал

Aрсен Венгер во свој период поминат на клупата на Арсенал пропушти да доведе повеќе големи имиња, а сега призна дека негова голема желба бил Џејми Варди.

Венгер се обидувал да го убеди Варди да се пресели во Арсенал, но напаѓачот не сакал да го напушти Лестер.

„Варди е фантастичен напаѓач. Цело време следи што се случува, никогаш не е надвор од натпреварот. Сигурен е во себе и знае и дека од тешка позиција може да постигне гол, такви се големите напаѓачи. Му понудив многу пари на Варди во 2016. година, тогаш Лестер само што ја освои  Премиер лигата и не сакаше да го изгуби. Понуден му беше долгорочен договор и навистина голема сума пари, но понудата не беше прифатена“, изјави Венгер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачи…