Дома Фудбал Останато Венгер доби нова идеја: Прес-конференција после натпреварите и за судиите

Венгер доби нова идеја: Прес-конференција после натпреварите и за судиите

Aрсен Венгер кој е шеф во ФИФА за глобален развој на фудбалот сега претстави нова идеја.

Според Венгер добро би било како што имаат тренерите на тимовите прес-конференција после секој натпревар, така да имаат и судиите.

Венгер смета дека на тој начин би се избегнале контроверзиите и големиот број коментари за некои одлуки, судиите веднаш би ги објасниле.

„Кога судиите би имале можност после натпреварите да објаснат зошто донеле некоја одлука би се избегнале големите дискусии во јавноста. Сигурно дека за ова прашање треба да се консултираме и со судиите, не знам какво е нивното мислење, но според мене може да биде добро“, изјави Венгер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Лоши вести од Англија: Стадионите повторно можат да бидат затворени!

Ни пристигнуваат лоши најави од Островот. Според последните информации клубовите од Премие…