Дома Македонски спорт Мак ракомет Вардар и Еурофарм ги дознаа противниците во ЛШ

Вардар и Еурофарм ги дознаа противниците во ЛШ

Актуелниот европски шампион Вардар и вториот претставник од Македонија, Еурофарм Работник ги дознаа противниците во Лигата на шампиони.

„Црвено-црните“ добија слична група како минатата година и за противници ќе ги има Веспрем, со кој се соочи во финалето, потоа Кјелце, Мешков Брест, Мотор Запорожје, Монпелје, Порто и Кил.

Еурофарм Работник е во групата Ц во која главен носител е Савекоф, а останатите противници се Татран Прешов, Кокс, Бидасоа Ирун и Спортинг Лисабон.

Група А: ПСЖ, Барселона, Фленсбург, Алборг, Пик Сегед, Загреб, Елверум и Целје.

Група Б: ВАРДАР, Веспрем, Кјелце, Мешков Брест, Мотор Запорожје, Монпеље, Порто и Кил

Група Ц: Савехоф, Татран Прешов, Кокс, ЕУРОФАРМ РАБОТНИК, Ирун Бидасоа и Спортинг Лисабон

Група Д: Динамо Букурешт, Чеховски Медведи, Кадетен Шафхаузен, Кристијанштад, Висла Плок и ГОГ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Давид Бабунски тренираше дома, а место вистински реквизити користеше пелени (ВИДЕО)

Голем дел од спортистите ја одржуваат формата со тренирање дома, а тоа не е исто како и на…