Дома Топ вести Варан на лето се сели во Манчестер

Варан на лето се сели во Манчестер

Рафаел Варан може да го напушти Реал Мадрид на крајот на сезоната и да се пресели во Манчестер Јунајтед, тврдат шпанските медиуми.

Дефанзивецот има договор со „кралскиот“ клуб до 2022 година и доколку не стави потпис на нов договор на лето ќе мора да биде продаден.

Манчестер Јунајтед покажува најсериозен интерес за Французинот, а бидејќи влегува во последната година од договорот неговата цена ќе биде 50 милиони евра.

Варан е на „Сантиаго Бернабеу“ веќе 10-та сезона и моментално заработува 6 милиони евра и се уште не може да најде заеднички јазик со Реал за нов договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Oфицијално: Флик го напушта Баерн!

Tренерот на Баерн Минхен Ханси Флик и официјално си заминува. Германскиот стратег за негов…