Дома Луд Спорт Вакво нешто не е видено: Ова е најлудата прослава на трофеј (видео)

Вакво нешто не е видено: Ова е најлудата прослава на трофеј (видео)

0

Играчот за врска на Лилестром, Александар Мелгалвис се соблече до гола кожа за да го прослави освојувањето на трофејот од Купот на Норвешка.

28-годишниот фудбалер на изненадување на своите соиграчи, но и на бројните навивачи, изведе стриптиз на бината и на крајот интимните делови од телото ги покри со освоениот трофеј.

Ваквото славје на фудбалерите на Лилестром го привлече вниманието на дисциплинската комисија, па не е исклучено дека ќе бидат сакнционирани.

„Тоа беше спонтано, добронамерна идеја, која доби многу позитивни коментари. Мило ми е што се случи тоа. Нормално, никого не сакав да повредам и се извинувам ако го направив тоа“, изјави Мелгалвис.

Видеото од лудото славје можете да го видете ОВДЕ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Луд Спорт

Проверете

НЕВЕРОЈАТНО СИЛНИ: Ова е најдобриот состав на играчите кои НЕ се повикани од шпанската репрезентација (ФОТО)

Хуан Лоптеги, селекторот на репрезентацијата на Шпанија вчера ги објави 24 имиња на фудбал…