Дома Топ вести Вакво нешто во Премиер лигата се нема случено цели 60 години

Вакво нешто во Премиер лигата се нема случено цели 60 години

Манчестер Јунајтед и Ливерпул речиси 60 години не реализирале меѓусебни трансфери поради големото ривалство, но тоа наскоро би можело да се промени.

Ливерпул планира во јануари да тргне по потписот на Џејдон Санчо, кој не е задоволен во Манчестер Јунајтед и не е во плановите на тренерот Ерик Тен Хаг.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Санчо не сака да замине од Премиерлигата, а тоа дополнително ги подгреа шпекулациите за неговата преселба на „Енфилд“.

Цената на Санчо во моментив изнесува околу 30 милиони фунти, сума која Ливерпул нема да има проблем да ја плати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Хаос: Претседателот на Анкарагучу влета на терен го нокаутираше судијата🎥

Немили сцени се забележани вечерва во Турција, веднаш по натпреварот помеѓу Анкарагучу и Р…