Дома Трансфер зона Брозовиќ на продажба, бира помеѓу два гиганти

Брозовиќ на продажба, бира помеѓу два гиганти

Раководството на Интер веќе работи на засилувања на тимот за следната сезона.

Најголеми промени може да претрпи средниот ред, каде Интер го донесе Артуро Видал.

„Скај Спорт“ пренесува дека Антонио Конте е спремен да го „жртвува“ Марсело Брозовиќ за кого интерес покажуваат ПСЖ и Баерн Минхен.

ПСЖ и Баерн Минхен веќе стапиле во контакт со агентот на Хрватот, откако Интер му соопштил дека е спремен да го продаде.

„Нероаѕурите“ за слободата на Брозовиќ бараат 50 милиони евра, додека споменатите клубови се спремни да платат 40 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манџукиќ ја спасува ситуацијата кај Михајловиќ?

Марио Манџукиќ се наоѓа на радарот на Болоња ако може да се верува на најавите на познатио…